Reklamı kapat
Reklamı kapat
Avrupa'nın Güçlü Medyası
Avrupa'nın Güçlü Medyası

Turan Atmaca’dan Hollanda medyasına insanlık dersi !

Hollanda’da sevilen Türk işadamlarından Zeki Yumuşak’ın silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesinin acısı dinmeden Hollanda Medyasının olayı farklı yönlere çekmesine tepkiler büyüyor.

A+A-

Turan Atmaca’dan Hollanda medyasına insanlık dersi !

Merhum Zeki Yumuşak’ı ” Erdoğan’cı”; Erdoğan hareketinin aktif üyesi” şeklinde lanse eden Hollanda Medyasına karşı adeta insanlık dersi veren UETD Hollanda başkanı Turan Atmaca bir basın bildirisi yayınladı.

Turan Atmaca basın bildirisinde, ” Hollanda medyasının Zeki Yumuşak’ın ölümü üzerinden siyaset yaparak saygısızlık edilmesinin kabul edilemez bir durum olduğunda değindi.

Bildiride, Hollanda basınında yer alan haberlerde Yumuşak’ın ‘ Erdoğancı’ olarak lanse edilmesi, olayın AK parti ve Erdoğan’a bağlanmasını kınayan Atmaca, ” UETD’nin düzenlediğimiz etkinliklerde güvenlik görevlisi olarak görev yapan saygı değer arkadaşımızın siyasi çalışmalarda bulunması yönünde algı oluşturulması saygısızlıktır ” dedi.

Hayatını kaybeden kişilerin siyasi görüşlerine yer verilmezken, Yumuşak’ın ölüm haberine siyasetin karıştırılmasına tepki veren Atmaca, ” AD, De Telegraaf, TV Rijnmond gibi basın kuruluşlarını hayatını kaybeden arkadaşımıza ve yakınlarına karşı saygılı olmalarını davet ediyoruz ” dedi.

Atmaca’nın UETD Hollanda’nın sosyal medya hesabında yayınlanan basın bildirisi şöyle:

Rotterdam – Met veel verbazing en afschuw hebben wij gisteren vernomen hoe een goede vriend van ons, die vooral bekend stond om zijn onvoorwaardelijke steun aan allerlei goede doelen en instanties, op een abjecte manier is gereduceerd tot een ‘Erdogan aanhanger’.

Daar waar er nog weinig bekend is over de ware toedracht, is het op zijn zachts gezegd schrijnend dat er vanuit de media erg snel een link is gelegd met de politiek. Die obsessie vanuit de media is uiterst zorgelijk. Het klopt inderdaad dat hij als beveiliger werkzaam was bij bijeenkomsten van ons. Echter betekent dat niet dat hij zich per definitie bezig hield met de politiek. Het voegt wat ons betreft dan ook niets toe om überhaupt een link te leggen met President Erdogan. Aangezien bij andere soortgelijke sterfgevallen ook niet de politieke voorkeur van iemand wordt vermeld. De vele haatvolle en racistische reacties richting de slachtoffer zijn hier een directe gevolg van. Dit kan nooit de bedoeling van de media zijn. Althans dat willen wij graag geloven.

Naast het feit dat de slachtoffer een goede en trouwe vriend van ons was, was hij vooral een erg zorgzame vader van twee prachtige dochters. Hij was erg geliefd. Voor de één een broertje en voor vele anderen een broer. Hij was bovenal een liefdevol en maatschappelijk betrokken mens.

We roepen de betreffende media (Rijnmond, AD, Telegraaf, etc.) dan ook op om haar verantwoordelijkheid te nemen door op zijn minst ethisch op te treden. En voor nu de slachtoffer, zijn familie en zijn naasten te respecteren. Sta ze toe om op een waardige manier afscheid te nemen van hun geliefde Zeki Yumusak.

Hoogachtend,

Turan Atmaca
UETD Nederland

Alınan bilgilere göre, Cuma günü Rotterdam Kocatepe Cami’de kılınacak cenaze namazının ardından Merhum Zeki Yumuşak’ın naaşı, ailesi ve sevenleri tarafından memleketi Aksaray’a gönderilecek.

SONHABER.EU

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Diyanet’ten NPO ve ırkçı parti PVV ile liderine suç duyurusu Diyanet’ten NPO ve ırkçı parti PVV...

Hollanda Diyanet Vakfı (HDV), PVV Partisi, Yayın Organı NPO ve Geert Wilders hakkında, ayrımcılık, nefret, tahrik, hakaret, tehdit, ift...

AB Bakanı Çelik’ten AB Konseyi’ne tepki AB Bakanı Çelik’ten AB KonseyiR...

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Çelik, "AB Konseyince kabul edilen sonuç bildirgesinde yer alan Türkiye hakkındaki ifadeleri kab...

Yurtdışındaki Türklerle ilgili “vatandaşlıktan kaçış” algısına yalanlama Yurtdışındaki Türklerle ilgili “vatandaş...

Çifte vatandaşlığın yasak olduğu ülkelerdeki göçmenlerin Türk vatandaşlığından çıkması durumu, kötü niyetli gazeteler tarafından “vatan...

İOT, DENK Partisinin seçimlerdeki başarısını kutladı İOT, DENK Partisinin seçimlerdeki başarı...

Hollanda’da Türkler İçin Danışma Kurulu İOT açıklamasında, ''21 Mart yerel seçimlerinde gösterdiği başarıdan dolayı DENK’i kutluyoruz. ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Hollanda’da ırkçı saldırıya uğrayan kadın, meclis üyesi seçildi Hollanda’da ırkçı s...

Hollanda'da seçim kampanyası sırasında ırkçı saldırıya uğray...

Diyanet’ten NPO ve ırkçı parti PVV ile liderine suç duyurusu Diyanet’ten NPO ve ...

Hollanda Diyanet Vakfı (HDV), PVV Partisi, Yayın Organı NPO ...

AB Bakanı Çelik’ten AB Konseyi’ne tepki AB Bakanı Çelik’ten...

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Çelik, "AB Konseyince...

Merkel: Türkiye ile iyi ilişkilere sahip olmak istiyoruz Merkel: Türkiye ile iyi i...

Almanya Başbakanı Merkel, "Türkiye ile iyi ilişkilere sahip ...

ABD’nin ek gümrük vergilerine Rusya’dan misilleme ABD’nin ek gümrük v...

Rusya Sanayi ve Ticaret Bakan Yardımcısı Yevtuhov, ABD’nin i...

Yurtdışındaki Türklerle ilgili “vatandaşlıktan kaçış” algısına yalanlama Yurtdışındaki Türklerle i...

Çifte vatandaşlığın yasak olduğu ülkelerdeki göçmenlerin Tür...

İOT, DENK Partisinin seçimlerdeki başarısını kutladı İOT, DENK Partisinin seçi...

Hollanda’da Türkler İçin Danışma Kurulu İOT açıklamasında, '...

İngiltere’den Ahed el-Tamimi tepkisi İngiltere’den Ahed ...

İngiltere’nin Ortadoğu'dan Sorumlu Devlet Bakanı Burt, "İsra...

YTB Başkanı Köse’den ‘dil ve kültürü koruma’ çağrısı YTB Başkanı Köse’de...

YTB Başkanı Mehmet Köse, yurt dışında yaşayanlara yönelik ya...

“AB’nin vizeleri kaldırması Türkiye için kesin çözüm” “AB’nin vizel...

AB'nin vize politikasında değişikliğe gitmesine ilişkin yazı...

VIDEO GALERİ