Reklamı kapat
Reklamı kapat
Avrupa'nın Güçlü Medyası
Avrupa'nın Güçlü Medyası

HKV basın mensuplarını ödüllendirecek

Hollanda’nın köklü ve geniş tabanlı vakıfları arasında yer alan Hollanda Kayserililer Vakfı ( HKV ) bir süredir üzerinde çalıştıkları proje için düğmeye bastı.

A+A-

HKV basın mensuplarını  ödüllendirecek

Fotoğraflar için buraya tıklayınız

Dün Hollanda’nın Vlaardingen ketinde bir Türk işletmeciye ait Mellowship Restoranda basın mensupları ile bir araya gelen HKV yönetim kurulu projeleri ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

HKV Başkanı Hasan Tekten bir süredir üzerinde düşündükleri proje hakkında verdiği bilgilerde, “ Biz malumunuz olduğu üzere hemşeri vakfıyız. Diğer Hemşeri dernekleri gibi biz de birlik beraberlik günleri, eğlence, kahvaltılar, iftarlar düzenliyoruz. Fakat bir farkımız olsun, farklı / kalıcı projeler üretelim ve hayata geçirelim istiyoruz. Bunların başında bizim her zaman yanımızda olan, çalışmalarımıza destek veren, yıllardır gece gündüz demeden haber peşinde koşan siz gazeteci ağabeylerimizi, kardeşlerimizi HKV Basın Ödülü ile ödüllendirmek, bunu geleneksel hale getirmekle başlayalım istedik. Nasıl olacağı ya da olması gerektiği konularında sizlerin fikirlerine baş vurmak için bir araya gelmiş bulunuyoruz” dedi.

Daha sonra HKV Sekreteri Mehmet Safranti söz alarak, alarak proje hakkında bilgi verdi. Amacın, kriterlerin vb konularda başlıklar halinde tek tek açıklayan Safranti, katılan gazetecilerin fikirlerini aldı.

Son Haber adına katılan Yavuz Nufel, “ Vakıf olarak kriterleri sizin belirlemeniz gerekir. Olurya sizden sonra bir başka dernek vakıf da aynı şekilde ödül vermek isteyebilir ve ben sizin bu projenizin örnek olacağına inanıyorum. Jüri tamamen sizin yönetiminizden olmalı, adaylar sizler tarafından belirlenmeli ve seçilmeli. Ödül vereceğiniz kişi veya kişilerin ödül törenine kadar haberi olmamalı. Ödül Töreni için mezbelelik mekanlar değil, güzel törene layık mekanlar seçilmeli. Ödül törenine yine sizin Türkiye’den davet edeceğiniz, sizin kriterlerinize uyan bir gazeteci büyüğümüz davet edilmeli. Kısaca ilk okullar bile yılın sunucusu, sanatçısı gibi seçmeler yapıyor. Sizin yapacağınız da arkadaşımız Adil Akaltun’un dediği gibi Biz gazetecilerin değil sizin kriterlerinize göre seçim ve ödüllendirme olmalı. “ şeklinde konuştu.

Öneriler ve düşünceleri bir bir not eden Sekreter Mehmet Safranti, toplantının amacına ulaştığını belirterek, katılımcılara teşekkür etti. Bir teşekkür konuşması ile toplantıyı noktalayan Hasan Tekten, “ Hepinize geldiğiniz için teşekkür ederken, ben üzerinde hassasiyetle durduğum bir konuyu da söylemeden geçemeyeceğim. Bu proje ile aynı zamanda eline fotoğraf makinesi alan ve ben gazeteciyim, diyerek katıldığı toplantılarda ayrıcalık isteyen kişileri aramızda görmeyeceğiz” dedi.

Dile getirilen fikirler arasında öne çıkan ve kayda değer olanı ise, sadece Hollanda’da emek veren ve Türkçe yayınlarda çalışan basın mensupları değil, Türk kökenli olup Hollanda medyasında çalışanlarında değerlendirmeye ve kategorilerden birine alınması, İki ülke arasında düşmanlık tohumları saçan değil, iki ülkenin dostluğu için çaba sarf eden Hollandalı gazeteci, köşe yazarı , televizyoncularında ödüllendirilmesi istendi.

© SONHABER.EU

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Gençlerle “İslam’da Evlilik ve Aile” konulu seminer Gençlerle “İslam’da Evlilik ve Aile” kon...

Essen Bölgesi DİTİB Olpe Gençlik Kolları tarafından “İslam’da Evlilik ve Aile” konulu seminer düzenlendi. ...

Ytb’den “Aile ve Sosyal Hizmetler” Uzmanlık Bursu Ytb’den “Aile ve Sosyal Hizm...

Yurtdışı Türkler Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurt dışında yaşayan ve üniversitelerin aile ve sosyal hizmetlere uygun bölümleri...

Gurbetçi çift, çiftlik kurup hayvancılığa başladı Gurbetçi çift, çiftlik kurup hayvancılığ...

Eşiyle meyve fidanları diktiği çiftlikte koyun yetiştiren Süleyman Yimsel, kendileri için kurdukları yeni dünyada mutlu olduklarını söy...

Türkiye hayranı Belçikalı Pamela Türk vatandaşı oldu Türkiye hayranı Belçikalı Pamela Türk va...

Belçika'da İslamiyet'i seçen ve "Bir gün ben de Türk olacağım inşallah" şiiriyle Belçika Türk Dernekler Birliğinin edebiyat ve şiir yar...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
İsveç’te yağmur duasına çıktılar İsveç’te yağmur dua...

İsveç'te yaşayan Müslümanlar, uzun süredir devam eden kurakl...

Almanya Türkiye’ye yönelik yaptırımları kaldırıyor Almanya Türkiye’ye ...

Almanya, bir yıldır Türkiye'ye yönelik uyguladığı ekonomik y...

Yolcu beraberinde getirilen hediyelik eşyada muafiyet ne kadardır ? Yolcu beraberinde getiril...

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı YTB'den iz...

” Kapıkule’de kornaya basmanın cezai uygulaması var ” ” Kapıkule’de...

1 Haziran-17 Temmuz tarihlerinde Kapıkule’den 140 bin 609 yo...

Yıl sonuna kadar balkonlara çıkmak yasaklandı Yıl sonuna kadar balkonla...

Hollanda'da bir balkonun çökmesinin ardından yüzlerce ev sah...

” Telefonlarınızla değil çocuklarınızla ilgilenin ” ” Telefonlarınızla ...

Günümüzün anne babalarının çocuklarıyla ilgilenmek yerine ak...

Hollanda’da yüzyılın kuraklığı bekleniyor Hollanda’da yüzyılı...

Hollanda'da iki hafta boyunca tropik sıcakların etkili olaca...

Türk markaları yurt dışında her gün 2 mağaza açıyor! Türk markaları yurt dışın...

Türk markalarının yurt dışında büyüme stratejilerine odaklan...

Almanya’da otobüste bıçaklı saldırı Almanya’da otobüste...

Almanya'nın Lübeck kentinde bir otobüste bıçaklı saldırı yaş...

Türkiye ile Hollanda, ilişkileri karşılıklı olarak normalleştirme kararı aldı Türkiye ile Hollanda, ili...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hollandalı mevkidaşı Stef...

VIDEO GALERİ