Avrupa'nın Güçlü Medyası
Avrupa'nın Güçlü Medyası

HKV basın mensuplarını ödüllendirecek

Hollanda’nın köklü ve geniş tabanlı vakıfları arasında yer alan Hollanda Kayserililer Vakfı ( HKV ) bir süredir üzerinde çalıştıkları proje için düğmeye bastı.

A+A-

HKV basın mensuplarını  ödüllendirecek

Fotoğraflar için buraya tıklayınız

Dün Hollanda’nın Vlaardingen ketinde bir Türk işletmeciye ait Mellowship Restoranda basın mensupları ile bir araya gelen HKV yönetim kurulu projeleri ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

HKV Başkanı Hasan Tekten bir süredir üzerinde düşündükleri proje hakkında verdiği bilgilerde, “ Biz malumunuz olduğu üzere hemşeri vakfıyız. Diğer Hemşeri dernekleri gibi biz de birlik beraberlik günleri, eğlence, kahvaltılar, iftarlar düzenliyoruz. Fakat bir farkımız olsun, farklı / kalıcı projeler üretelim ve hayata geçirelim istiyoruz. Bunların başında bizim her zaman yanımızda olan, çalışmalarımıza destek veren, yıllardır gece gündüz demeden haber peşinde koşan siz gazeteci ağabeylerimizi, kardeşlerimizi HKV Basın Ödülü ile ödüllendirmek, bunu geleneksel hale getirmekle başlayalım istedik. Nasıl olacağı ya da olması gerektiği konularında sizlerin fikirlerine baş vurmak için bir araya gelmiş bulunuyoruz” dedi.

Daha sonra HKV Sekreteri Mehmet Safranti söz alarak, alarak proje hakkında bilgi verdi. Amacın, kriterlerin vb konularda başlıklar halinde tek tek açıklayan Safranti, katılan gazetecilerin fikirlerini aldı.

Son Haber adına katılan Yavuz Nufel, “ Vakıf olarak kriterleri sizin belirlemeniz gerekir. Olurya sizden sonra bir başka dernek vakıf da aynı şekilde ödül vermek isteyebilir ve ben sizin bu projenizin örnek olacağına inanıyorum. Jüri tamamen sizin yönetiminizden olmalı, adaylar sizler tarafından belirlenmeli ve seçilmeli. Ödül vereceğiniz kişi veya kişilerin ödül törenine kadar haberi olmamalı. Ödül Töreni için mezbelelik mekanlar değil, güzel törene layık mekanlar seçilmeli. Ödül törenine yine sizin Türkiye’den davet edeceğiniz, sizin kriterlerinize uyan bir gazeteci büyüğümüz davet edilmeli. Kısaca ilk okullar bile yılın sunucusu, sanatçısı gibi seçmeler yapıyor. Sizin yapacağınız da arkadaşımız Adil Akaltun’un dediği gibi Biz gazetecilerin değil sizin kriterlerinize göre seçim ve ödüllendirme olmalı. “ şeklinde konuştu.

Öneriler ve düşünceleri bir bir not eden Sekreter Mehmet Safranti, toplantının amacına ulaştığını belirterek, katılımcılara teşekkür etti. Bir teşekkür konuşması ile toplantıyı noktalayan Hasan Tekten, “ Hepinize geldiğiniz için teşekkür ederken, ben üzerinde hassasiyetle durduğum bir konuyu da söylemeden geçemeyeceğim. Bu proje ile aynı zamanda eline fotoğraf makinesi alan ve ben gazeteciyim, diyerek katıldığı toplantılarda ayrıcalık isteyen kişileri aramızda görmeyeceğiz” dedi.

Dile getirilen fikirler arasında öne çıkan ve kayda değer olanı ise, sadece Hollanda’da emek veren ve Türkçe yayınlarda çalışan basın mensupları değil, Türk kökenli olup Hollanda medyasında çalışanlarında değerlendirmeye ve kategorilerden birine alınması, İki ülke arasında düşmanlık tohumları saçan değil, iki ülkenin dostluğu için çaba sarf eden Hollandalı gazeteci, köşe yazarı , televizyoncularında ödüllendirilmesi istendi.

© SONHABER.EU

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Hem sıcak hem serin tutma özellikli kumaş geliştirildi Hem sıcak hem serin tutma özellikli kuma...

Hem ısıtma hem de soğutma özelliği bulunan kumaş geliştirildi....

DİTİB Kadın Kollarından Arakan’a yardım eli DİTİB Kadın Kollarından Arakan’a yardım ...

Rheinland-Pfalz DİTİB Eyalet Kadın Birliği öncülüğünde DİTİB dernekleri Kadın Kolları bir araya gelerek Arakan’a yardım elini uzattı....

Hollanda’da Ziyafet Sofrası adlı oyun sahnelendi Hollanda’da Ziyafet Sofrası adlı o...

Hollanda'da "Ziyafet Sofrası" adlı oyun sahnelendi Hollanda'da, Yazar Osman Nuri Topbaş'ın "Hüdayi'nin Ziyafet Sofrası" kitabından tiya...

Çocuklar Üşümesin! Çocuklar Üşümesin!

Hollanda Rize Kültür Vakfı’ndan anlamlı kampanya. Türkiye’de yardıma muhtaç, yetim ve kimsesiz çocukların özellikle soğuk geçen kış ayl...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Avrupa ülkesinde hoparlörle beş vakit ezan okumaya izin Avrupa ülkesinde hoparlör...

Avrupa ülkesinde bulunan bir camide beş vakit hoparlörle eza...

Sürücü kursu hocalarından ‘ iyi hal ‘ belgesi istenecek Sürücü kursu hocalarından...

Bakanlık, bazı öğrencilerin sürücü kursunda indirim alabilme...

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından ‘NATO soruşturması’ Ankara Cumhuriyet Başsavc...

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, "NATO Müşterek Ha...

Hollanda’da Ziggo modemleri kaçakçılığında üç gözaltı Hollanda’da Ziggo m...

Hollanda’da yüzlerce kişi kaçak modemler sayesinde ücretsiz ...

Hem sıcak hem serin tutma özellikli kumaş geliştirildi Hem sıcak hem serin tutma...

Hem ısıtma hem de soğutma özelliği bulunan kumaş geliştirild...

Yeni Android virüsü internet bankacılığı bilgilerini ele geçiriyor Yeni Android virüsü inter...

Hollanda'da yaklaşık 3 bin kişi yeni Android virüsünün kurba...

Fransız Belediye Başkanı’ndan Filistinli tutuklulara ziyaret Fransız Belediye Başkanı&...

Fransa'nın başkenti Paris'in banliyölerinden Gennevilliers'i...

DİTİB Kadın Kollarından Arakan’a yardım eli DİTİB Kadın Kollarından A...

Rheinland-Pfalz DİTİB Eyalet Kadın Birliği öncülüğünde DİTİB...

Belçika, Türkiye ile terörle mücadele iş birliğinden memnun Belçika, Türkiye ile terö...

Belçika Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Jan Jambon, T...

Almanya’da aşırı sağcı polisin memurluktan atılmasına onay Almanya’da aşırı sağcı po...

Almanya'da Federal İdari Mahkeme, aşırı sağcı içerikli dövme...

VIDEO GALERİ