Avrupa'nın Güçlü Medyası
Avrupa'nın Güçlü Medyası

HKV basın mensuplarını ödüllendirecek

Hollanda’nın köklü ve geniş tabanlı vakıfları arasında yer alan Hollanda Kayserililer Vakfı ( HKV ) bir süredir üzerinde çalıştıkları proje için düğmeye bastı.

A+A-

HKV basın mensuplarını  ödüllendirecek

Fotoğraflar için buraya tıklayınız

Dün Hollanda’nın Vlaardingen ketinde bir Türk işletmeciye ait Mellowship Restoranda basın mensupları ile bir araya gelen HKV yönetim kurulu projeleri ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

HKV Başkanı Hasan Tekten bir süredir üzerinde düşündükleri proje hakkında verdiği bilgilerde, “ Biz malumunuz olduğu üzere hemşeri vakfıyız. Diğer Hemşeri dernekleri gibi biz de birlik beraberlik günleri, eğlence, kahvaltılar, iftarlar düzenliyoruz. Fakat bir farkımız olsun, farklı / kalıcı projeler üretelim ve hayata geçirelim istiyoruz. Bunların başında bizim her zaman yanımızda olan, çalışmalarımıza destek veren, yıllardır gece gündüz demeden haber peşinde koşan siz gazeteci ağabeylerimizi, kardeşlerimizi HKV Basın Ödülü ile ödüllendirmek, bunu geleneksel hale getirmekle başlayalım istedik. Nasıl olacağı ya da olması gerektiği konularında sizlerin fikirlerine baş vurmak için bir araya gelmiş bulunuyoruz” dedi.

Daha sonra HKV Sekreteri Mehmet Safranti söz alarak, alarak proje hakkında bilgi verdi. Amacın, kriterlerin vb konularda başlıklar halinde tek tek açıklayan Safranti, katılan gazetecilerin fikirlerini aldı.

Son Haber adına katılan Yavuz Nufel, “ Vakıf olarak kriterleri sizin belirlemeniz gerekir. Olurya sizden sonra bir başka dernek vakıf da aynı şekilde ödül vermek isteyebilir ve ben sizin bu projenizin örnek olacağına inanıyorum. Jüri tamamen sizin yönetiminizden olmalı, adaylar sizler tarafından belirlenmeli ve seçilmeli. Ödül vereceğiniz kişi veya kişilerin ödül törenine kadar haberi olmamalı. Ödül Töreni için mezbelelik mekanlar değil, güzel törene layık mekanlar seçilmeli. Ödül törenine yine sizin Türkiye’den davet edeceğiniz, sizin kriterlerinize uyan bir gazeteci büyüğümüz davet edilmeli. Kısaca ilk okullar bile yılın sunucusu, sanatçısı gibi seçmeler yapıyor. Sizin yapacağınız da arkadaşımız Adil Akaltun’un dediği gibi Biz gazetecilerin değil sizin kriterlerinize göre seçim ve ödüllendirme olmalı. “ şeklinde konuştu.

Öneriler ve düşünceleri bir bir not eden Sekreter Mehmet Safranti, toplantının amacına ulaştığını belirterek, katılımcılara teşekkür etti. Bir teşekkür konuşması ile toplantıyı noktalayan Hasan Tekten, “ Hepinize geldiğiniz için teşekkür ederken, ben üzerinde hassasiyetle durduğum bir konuyu da söylemeden geçemeyeceğim. Bu proje ile aynı zamanda eline fotoğraf makinesi alan ve ben gazeteciyim, diyerek katıldığı toplantılarda ayrıcalık isteyen kişileri aramızda görmeyeceğiz” dedi.

Dile getirilen fikirler arasında öne çıkan ve kayda değer olanı ise, sadece Hollanda’da emek veren ve Türkçe yayınlarda çalışan basın mensupları değil, Türk kökenli olup Hollanda medyasında çalışanlarında değerlendirmeye ve kategorilerden birine alınması, İki ülke arasında düşmanlık tohumları saçan değil, iki ülkenin dostluğu için çaba sarf eden Hollandalı gazeteci, köşe yazarı , televizyoncularında ödüllendirilmesi istendi.

© SONHABER.EU

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Dordrecht’te kitap fuarı Dordrecht’te kitap fuarı

Hollanda Türk Federasyon Dordrecht Ayasofya Cami Teşkilatı’nın gerçekleştirmiş olduğu kitap fuarı başarı ile gerçekleştirildi. ...

Van Gogh’un bir eseri daha ortaya çıktı Van Gogh’un bir eseri daha ortaya ...

Paris'teki Montmartre tepesindeki bir taş ocağının resmedildiği, 2013'ten bu yana incelenen eserin, Hollandalı ünlü ressam Vincent van ...

Almanya’dan 4 milyon turist bekleniyor Almanya’dan 4 milyon turist beklen...

Yeni sezon hazırlıklarına devam eden turizmciler, geçen hafta Hollanda'nın Utrecht şehrindeki 6 günlük fuara, şimdi de Almanya Stuttgar...

Dolandırıcının hedefi Avrupadaki Türkler Dolandırıcının hedefi Avrupadaki Türkler...

Türkiye’de gayrimenkulü olan Avrupalı Türkler, tapudaki son durumlarını mutlaka kontrol etsin. Çünkü yatırım için aldığınız gayrimenkul...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Hollanda’da fırtınadan 3 kişi öldü Hollanda’da fırtına...

Hollanda'da sabah saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına n...

Hollanda’da Cami’ye kesik baş bırakıldı ! Hollanda’da Cami...

Hollanda'da Cami'ye kesik baş ve '' Diktatör Erdoğan ile bağ...

Dordrecht’te kitap fuarı Dordrecht’te kitap fuarı...

Hollanda Türk Federasyon Dordrecht Ayasofya Cami Teşkilatı’n...

Avrupa’da kanser ilacı skandalı! Avrupa’da kanser il...

Avrupa'da göğüs, yumurtalık ve mesane kanseri hastalarına ta...

Almanya’da kasırga alarmı ! Almanya’da kasırga ...

Almanya'nın Kuzey-Ren Vestfalya eyaletinde (KRV) "Friederike...

VW Grubu’nun satışları rekor seviyeye ulaştı VW Grubu’nun satışları re...

VW Grubu, 2017 yılında 10 milyonun üzerindeki araç teslimatı...

TÜSİAD’ın açık ismi değiştirildi TÜSİAD’ın açık ismi değiş...

TÜSİAD’ın açık isminin “Türk Sanayicileri ve İş İnsanları De...

İsveç’te polis karakoluna bombalı saldırı İsveç’te polis kara...

İsveç'in Malmö kentinde Rosengard ilçesinde bulunan polis ka...

Türk şirketleri Katar’a çıkarma yaptı Türk şirketleri KatarR...

MÜSİAD'ın ana partnerliğini üstlendiği ve 112 Türk firmasını...

‘ Trabzon’da kontrolden çıkan uçağın nedeni açık olan cep telefonu olabilir ‘ ‘ Trabzon’da ...

Prof. Dr. Selçuk Helhel, Trabzon Havalimanı'nda iniş yaptıkt...

VIDEO GALERİ