17:13 - Devşirmeler!

Avrupa'nın Güçlü Medyası
Avrupa'nın Güçlü Medyası

Devşirmeler!

“ Kimse senaryolar üretip bunları köşesinde olmuş gibi yazmasın birileri kalkıp bunları alt üst eder meydan boş değildır” vay vay vayyy…

A+A-

Devşirmeler!

Değerli okurlarım,

Hatırlarsanız bundan altı hafta önce Hollanda Türk toplumunun üzerinde oyun oynamak isteyenlere karşi o anki gündemi ve analizimi tüm gerçekleri ile sizlerle paylaştım. Bunu paylaşırken de kamuoyundan beni aydınlatmasını istedim. Ve uzun bir zaman geçti. Olayın kahramanları sucustu yakalanmanin vermış olduğu psikoloji ile kendilerini arka planda tutup insanlardan ozur dilemesi yerine sessiz kalmayi tercih ederken, mevcut figuranlar sahnede perde onunde kendilerini desifre etmeyi basardi.Nasıl mı? Vermiş oldukları bu cevaplar ile;

“Saadet hanım siz anlamazsınız siz siyaset cahilisiniz”

“Elestirmeniz için kimin talımatı vardı”?

“Bildiri tam bir diplomasi ürünüdür”

“Biz bu bıldiriyi en ince noktasına kadar hazırladık orada yanlış bişey yok”

“Biz bunun için onca emek verdik masa başında biraraya geldik”

“Kımse senaryolar üretip bunları köşesinde olmuş gibi yazmasın birileri kalkıp bunları alt üst eder meydan boş değildır” vay vay vayyy…

Evet meydan boş değil!! Kimse öyle kafasına göre senoryo yazıp oynayamaz!!

Yolda yürürken güneş tepenizde değilde hafif arkanızda kaldığında kendi gölgeniz önünüze düşer. Boylarının neredeyse iki üç misli uzunluğunda ki gölgesini yürürken önlerinde görenler, cüssesini unutup gölgesinin boyuna göre hareket etmeye kalkanlar mı dersin onların avukatlığına soyunan ilkbahar,yaz, kış bültencilerimi.. Bozacının şahidi şıracı misali herkes eteklerinde ki taşları dökerken tüm karakterini ve gerçek yüzünü ortaya koymuştur.

Papağan gibi her önüne gelen efendim o bildirinin içeriğinde ne var diyenler.. Siz benim ne yazdığımı ya okumadınız yada işinize gelmiyor.O bildiri yayınlanmadan evvel uyarıldığınıza rağmen bile bile devam ettiniz. En gergin dönemde teröre karşı bildiri yazılıyor Avrupa PKK nın propagandasını yapıp onu terör örgütü listesinden çıkarmayı öngörüyor. Benim ülkemin Cumhurbaşkanı PKK bir terör örgütüdür deyip Avrupaya res çektigi zamanda bir türlü bıraraya gelemeyen Hollanda’daki Türk STK ların çoğu büyük bir başarı ile biraraya gelip AB ye karşı bir bildiri yayınlıyor. Acı olanda altında terör örgütü PKK nın hergün sosyal paylaşım sitelerinde avukatlığını ve yandaşlığını yapan kurumlar birden Türk STK larının arasına girip masumlaştırma operasyonu için düğmeye basılıyor olmasi. Tüm bu yaşananları büyük bir başarıymış gibi anlatıp üst kurul olma özelliği ile övünenler aslında bu topkuma nasıl bir zarar verdiğinin belki de farkında değiller diyemiyorum. Çünkü yapılan yorumlara bakıldığında “farkındayız” bilerek yaptık diyorlar.Bunun Türkçesi şudur,Bruksel meydanında PKK nın terörü lanetlemesi ne kadar komik ise sizinde bu bildiriyi bu sekilde yapmanız o kadar zavallıca,,

Tum bu yasananlardan sonra kalkıp bu milletten özür dileyecekleri yerde Yavuz Hirsizligina soyunmalari ise bizlere bildigimiz bir atasozunu hatirlatti.

“Yavuz Hirsiz ev sahibini bastirir”

Yani benim atalarim der ki, ‘’öyle şarlatanlar vardır ki bunlar suç işlemekte kalmazlar,işledikşeri suçu reddettikleri gibi,birde bu suçu,zarar verdikleri kimseye yüklemeye ve onu susturmaya çalışırlar”.

Olaya tüm çıplaklığı ile şahit olup benim gibi düşünenler bir sonra ki senaryoda ise,daha da soğukkanli olabilmeyi öğrendi. Artik yapilan hicbirsey bizleri şaşirtmiyordu. Hollanda’da Sayın Cumhurbaşkanı’mıza yapılan hakaretler ve aşırı tepkiler sonucunda bu ülkede kendi resmi kurumlarımız tarafından yapılan hamlelere şahid olduk. Cumhurbaskanı’mızın itibarsızlaştırmak için Avrupa’nın basmış olduğu düğmeye en büyük destegı/fırsatı mıllete uzmanca yazısı hazırlanmış mektuplar nasıl olduysa gönderildi. Sonucunda bu rolu üstlenenler,aynı gün tüm Hollanda medyasında manşetden girmemizi sağlayarak birilerinin ekmeğime bal sürdü.. Hollanda medyasinin olusturmak istedigi algiya canak tutup ellerini istedikleri gibi guclendirdiğimiz için kimi ayakta alkişlamam gerektiğini henüz kestiremedim. İlginç olan resmi kurumun konrolu dişinda olayın gerçekleşmesi ve haberin ilk paralel basın tarafından duyrulması!!

Kendilerinı belli edip Türkiye’den vazgeçen hainleri biliyoruz. Artık onların yaptıkları bizi şaşırtmıyor. Onlara haşhaşi ünvanını verip bir kenara koyduk.

Kabuk değiştiren haşhaşilerin henüz biryerle olduğunuda olayları analiz edince anlıyoruz ve devletimizin neden temizleme operasyonu yaptığının ne kadar isabetli bir karar olduğunun da bu sekilde daha iyi bilincine vardik.

Peki bizim bu üst akıla ne demeli..

Siz o masum kanaat önderliği ve toplum adamı olma kimliğinizi kullanarak kime hizmet ediyor kimin ekmeğıne yağ sürmeye çalışıyorsunuz?

Bahsi gecen bildirinin yayınlandığı dönemde Turkiye’de gerceklesen DEIK/DTIK secimlerinin ayni tarihlere gelmesi de bu sahislarin isline geldi. Bu işten sapla samanı birbirine karıştırarak çıkmayı uygun gördüler. Efendim konu tamamen Turkiye de yasanan secimle alakali. Oradaki huzursuzlugu ve aralarinda ki sürtüşmeyi buraya yansittilar denilerek olayın seyrini değiştirmek için evirip çevrilip hedef gösterilmeye çalışılmama sadece gülüp geçiyorum. Söyleyecek hiçbirşey bulamayanlar gündemine Saadet Koral İstanbul’da DEİK/DTİK seçimlerinde falan kişiye oy vermedi diyerek “ihanet” başlıklı haberler yaptılar.

En komik olan ise özgürlükten bahseden basının milletin iradesini yok sayıp kendilerinin belirlediği doğrultuda hareket etmeyenleri bu şekilde hedef gösterme gayreti.Üç beş kuruşa esir düşmedik sizin gibi.. farkımız bu.

Evet dogru Turkiye’de 26-27 mart tarihinde DEIK/DTIK secimi yasandi. Hickimsenin gercegi yazmaya cesaret edemedigi bir secim. Bir sonra ki yazımda bu seçimi tüm gerçekleri ile kaleme alacağımdan kimsenin kuşkusu olmasin.

Profosyonellikden ödün vermeyiz deyip kendileri dişindakileri, önüne gelen yazar oldu deyip küçümsemeye kalkan şahsiyetlere söylüyorum..

Bu millet senin profosyenelliğine değil kaleminin doğruluğuna bakar. Sen o kalemin murekkebini birilerinin gölgesinde kalarak adil bir şekilde kağıda akıtmazsan yine bu millet,sana o mürekkebi yalatır.

Hiç kimse burada ki bu temiz toplumu ayak oyunlarıyla kandırmaya kalkmasın. Bu temiz toplum üzerinden oyunlar oynamaya hiç çaba dahi sarfetmesin.

Bundan sonra ülkemiz,bayrağımız,milletimiz ile ilgili karşılaştığımız tüm olumsuz durumlarda, toplum önderlerinn daha bilinçli,duyarlı ve adaletli bir tavır sergileyeceğini umut ediyor, Ülkemizi ilgilendiren tüm meselelerde yine ülkemizin lehine en doğru hamleyi veya alınacak kararı hepbirlikte uygulamamızın doğru olacağına inanıyorum.

Umutla beklediğim güzel yarınlarım var benim..

Sevgiyle kalınız,,
Saadet Koral

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bizim Avrupa Türkleri Bizim Avrupa Türkleri

Yıllarca kahır çeker memleketinden,köyünden,kasabasından kilometrelerce uzaklarda yaşar. istediğinden değil,sevdiğinden değil sadece ki...

Avrupalı Türklere nasihatimdir! Avrupalı Türklere nasihatimdir!

Hayat çok ince, akil almaz incelikte ipliklerle örülmüştür. Her şey o kadar birbirine bağlıdır ki:. Bir mıh bir nalı kurtarır. Bir na...

Ramazan Timleri Ramazan Timleri

Bu yazıyı 16 Ağustos 2010 yılında Son Haber henüz emekleme aşamasındayken yazmış, aynı zamanda Haber7.com yazarı olduğum için iki yerde...

Şeytan ayrıntıda gizlidir Şeytan ayrıntıda gizlidir

Mübarek Ramazan ayı gelince aklıma hemen orucu bozan şeylerin bu yılda orucu bozduğunu söyleyen ve çok uçuk rakamlarla iftar ve sahur v...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(1 Yorum)

SON EKLENEN HABERLER
Maliye Bakanı Jeroen Dijsselbloem, Cipras ile görüştü Maliye Bakanı Jeroen Dijs...

Yunanistan'ın başkenti Atina'da bulunan Avro Grubu Başkanı v...

Maria ve Lee Kasırgaları Avrupa’ya doğru geliyor Maria ve Lee Kasırgaları ...

Önümüzdeki haftasonu Atlas Okyanusu'nda etkisini yavaş yavaş...

Sağlık primine zam yapılmaması için alternatif teklif sunulacak Sağlık primine zam yapılm...

Hollanda'da geçici hükümet katkı payının (eigen risico) 400 ...

Europol’den “Tehlikeli İlaç” Operasyonu Europol’den “...

Avrupa Polis Teşkilatının (Europol) desteğiyle her yıl yapı...

Kerkük’te sokağa çıkma yasağı ilan edildi Kerkük’te sokağa çı...

Kerkük Valiliği, referandumda oy verme işleminin son bulması...

UETD Hollanda başlattı Avrupa’yı sardı UETD Hollanda başlattı Av...

Genel Merkezi Almanya’da bulunan UETD ( Avrupalı Türk Demokr...

Almanya’da meclise girmeye hak kazanan AfD partisinde ilk çatlak Almanya’da meclise ...

Almanya'da dün yapılan seçimlerden üçüncü güçlü parti olarak...

Fransa’da kamyoncuların protestosu hayatı felç etti Fransa’da kamyoncul...

Fransa'da Çalışma Yasası Reformu'nu protesto eden kamyon şof...

Rotterdamlılara Euromast’ta buz pateni müjdesi Rotterdamlılara Euromast&...

Hollanda'nın Rotterdam kentinde bulunan Euromast'ın park ala...

Hollanda’da bomba alarmı ! bir kişi gözaltına alındı Hollanda’da bomba a...

Hollanda'nın Hilversum emniyet merkezi kısa süreliğine tahli...

VIDEO GALERİ