fbpx

Hollanda haber, Hollanda haberleri, sonhaber, Avrupa, Avrupa haber, fransa, belçika, almanya, son haber, son, sonhaber.eu

Almanya’da Fatih Karabulut (28) polis şiddetine maruz kaldı

Asker kamuflajı giyip otomobilinde arkadaşını bekleyen Fatih Karabulut (28) şikâyet üzerine olay yerine gelen polisin şiddetine maruz kaldı. Karabulut, olay sonrası hastanede tedaviye alındı.

Almanya’da Fatih Karabulut (28) polis şiddetine maruz kaldı
32 views
16 Nisan 2018 - 17:51

Almanya’nın Unna kentinde yasayan Fatih Karabulut, Köln’de bir arkadasını ziyarete gitti. Asker kamuflajı ile otomobilinde arkadasını beklemeye baslayan Karabulut, çevredekiler tarafından polise sikâyet edildi. Otomobilinin farlarını beklerken kapatmadıgını bu yüzden polise sikâyet edildigini anlatan Karabulut, “Gelen polis arama yapmaya basladı. Ardından da polis siddetine maruz kaldım” dedi.

FARLARDAN RAHATSIZ OLMUŞLAR
Karabulut, “Üzerinde Türk bayragı olan kamuflaj kıyafeti giymeyi seviyorum. Türk askeri ile de gurur duyuyorum. Aksam saatlerinde arabamda oturup arkadasımı bekliyordum. Farları açık unutmusum. Karsıda oturan aileler rahatsız olup polis çagırmıs. Gelen ekip arama yapacagını söyledi. Bagajı aradılar. Sonra beni otomobile yaslayıp aramaya basladılar. Polis arama yaparken eli edep bölgeme dogru gitti. ‘Ne oluyor’ dememe kalmadan 6-7 polis memuru üzerime çullandı” diye konustu.

ORANTISIZ GÜÇ KULLANDILAR
Yüzüne biber gazı sıkıldıgını ve yere yatırıldıgını anlatan Karabulut, “El ve ayaklarıma plastik kelepçe taktılar. Bunu yaparken kafama, yüzüme, belime tekme tokat vurdular. Kafama ayakları ile bastılar. Kendime karakolda gelebildim. Kendime gelmem için üzerime su döktüler. Iç çamasırımla sabaha kadar nezarette tuttular. Bir bardak su bile verilmedi. Sabah, polise mukavemetten tuttuklarını söyleyip bıraktılar. Ancak ben polise karsı gelmedim” dedi. Daha sonra hastaneye gittigini ifade eden Karabulut, “Bugüne kadar hiçbir suça karısmadım. Gördügüm muameleden utanç duyuyorum. Sonuna kadar hukuk mücadelesi sürdürecegim” diye konustu.

Sabah.de

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.