fbpx

Hollanda haber, Hollanda haberleri, sonhaber, Avrupa, Avrupa haber, fransa, belçika, almanya, son haber, son, sonhaber.eu

Aydın Peksert NİDA’dan ayrıldı

Hollanda’da DENK Partisi’nin Rotterdam’da seçimlere katılacak olması NİDA tarafından hoş karşılanmamıştı. Yapılan son açıklamada Aydın Peksert’ın NİDA’nın aday listesinde yer almadığı aktarıldı.

Aydın Peksert NİDA’dan ayrıldı
19 views
05 Ocak 2018 - 15:12

Hollanda’da 21 Mart tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçim hazırlıklarında kazan kaynıyor. Kısa süre önce DENK’in Rotterdam’da belediye seçimlerine katılacağını açıklamasının ardından NİDA lideri Nourdin Ouali bu duruma tepki göstererek, DENK’i etik davranmamakla suçlamıştı. Ouali daha önce yaptıkları anlaşmaya göre DENK’in Rotterdam’da seçimlere katılmayacağını söylemişti. Ancak genel seçimde DENK’in Rotterdam’da aldığı başarı yerel seçimde de katılım sağlamayı kaçınılmaz kılıyor.

Trouw gazetesine röportaj veren Ouali, NİDA’nın Aydın Peksert ile yollarını ayırdığını ve seçimde aday listesinde yer almayacağını belirtti.

Peksert konuyla ilgili ilerleyen günlerde bir basın açıklaması yayımlayacağını bildirdi. DENK Partisi ise Rotterdam aday listesini henüz açıklamadı.

SONHABER.EU

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.