fbpx

Hollanda haber, Hollanda haberleri, sonhaber, Avrupa, Avrupa haber, fransa, belçika, almanya, son haber, son, sonhaber.eu

Bakanlık: Çocuklarınızı sosyal medyada paylaşırken dikkatli olun

Hollanda Gençlik Bakanı Hugo de Jonge, pedofillerin çocukların fotoğraflarını kullandığı gerekçesiyle ailelere sosyal medya paylaşımlarıyla ilgili uyarıda bulundu. Başlatılan inceleme sonucu 10 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Bakanlık: Çocuklarınızı sosyal medyada paylaşırken dikkatli olun
12 views
10 Ocak 2018 - 23:48

RTL Nieuws, bir Rus sitesinde pedofillerin internette buldukları milyonlarca çocuk fotoğraflarını kullandıklarını ortaya çıkarmıştı. Fotoğraflar arasında Hollanda ve Belçika’dan da çok sayıda çocukların yer aldığı saptanmasının ardından yetkililer harekete geçti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gençlin Bakanı De Jonge, ” Çocukların özelinin korunması önemli bir faktördür. Bu konuda elimizden geleni yapacağız. Ancak aileler de sosyal medyada çocuklarının fotoğraflarını paylaşırkan daha dikkatli olsunlar. Fotoğrafların internette kalıcı olarak yer aldıklarını da unutmalayım” uyarısında bulundu.

Hollanda’da kurumların çocuk fotoğrafları kullanımı ile ilgili çalışmalar başlatıığı bildirilirken, Belçika’da fotoğrafların düşünmeden paylaşılmaması veya sansürlenip paylaşılması konusu gündeme geldi.

Belçika polisi ise Rus sitesine başlattığı inceleme sonucu 10 kişiyi gözaltına aldığını açıkladı. Siyasiler Rus sitesine de bir an önce müdahele edilmesini istiyor.

SONHABER.EU

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.