fbpx

Hollanda haber, Hollanda haberleri, sonhaber, Avrupa, Avrupa haber, fransa, belçika, almanya, son haber, son, sonhaber.eu

mersin escort

Belçika’da hastanelerde kriz büyüyor

Belçika’nın Flaman kesiminde yer alan birçok hastane, kar edememeleri nedeniyle maddi kriz yaşıyor.

Belçika’da hastanelerde kriz büyüyor
126 views
04 Kasım 2018 - 16:37

Belçika’da hastaneler maddi krizin eşiğinde. Hollanda’da iki hastanenin iflas etmesinin ardında gözler Belçika’daki hastanelere çevrildi. Belçika’nın Flaman kesiminde yer alan hastanelerin mali krizin içerisine düştüğü açıklandı.

De Tijd gazetesinin yaptığı araştırmaya göre, Flaman kesiminde yer alan hastanelerin, üçte birinin 2017 yılında mali krize girdiği ve daha az sayıda personel işe aldıkları belirtildi. Hastanelerin maddi olarak kar etmemeleri ve zarar etmeleri nedeniyle iflasa uğrayabileceği kaydedildi.

Belçika Federal Bölge Hükümeti Sağlık Bakanı Maggie De Block, konuya ilişkin açıklamasında, hastanelerinin her yıl aldığı 8,5 milyar euroyu yeterli bulduğunu açıkladı. Federal Sağlık Bakanlığı, yapılan ödeminin 11 milyon insan için bir hastane ilacını garantilemek için doğru bir miktar olduğunu belirtiyor.

Flaman kesiminde tüm hastanelerin toplamı yüzde 0,7’lik bir kar marjı elde ederken, Walon ve Brüksel bölgesindeki hastaneler zararın eşiğinde.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.