fbpx

Hollanda haber, Hollanda, Hollanda haberleri, Hollanda'dan haber, Hollanda, Hollanda'da haber

transferGO

evden eve nakliyat tavsiye, minibüs kiralama

Çocuğunuz kaçırılırsa suçlusu sizsiniz!

Niyeti kötü, sütü bozuk, yalancı, ahlaksız, hırsız, dolandırıcı, kaçakçı, pedofil (sübyancı) vs insanların cirit attığı sanal dünyanın…

Çocuğunuz kaçırılırsa suçlusu sizsiniz!
200 views
13 Ağustos 2015 - 17:26

Haber/ Yorum

Aşağıdaki olay bir hayal ürünü, bir senaryo değil. Tehlikenin farkında olmak uyarmak için paylaşılmış olması muhtemel bir durum…

Sosyal paylaşım ağları her ne kadar iletişimi, haber akışını, bilgiyi insanlara en hızlı şekilde ulaştırıyor olsa da bir o kadar da tehlikelerle dolu bir dünya.

Niyeti kötü, sütü bozuk, yalancı, ahlaksız, hırsız, dolandırıcı, kaçakçı, pedofil (sübyancı) vs insanların cirit attığı sanal dünyanın en korumasız en savunmasız, en masum olanları şüphesiz çocuklar.

Mağdur edilen çocukların, sex kölesi olarak kandırılan yaşları henüz 10 bile olmayan çocukların, sanal ortamda ahlaksız ve gözü paradan başka bir şey görmeyen insanlar tarafından nasıl kandırıldığını her gün okuyor, içimiz kanayarak yazıyoruz. Fakat bu tür vahşetin ve adiliklerin önüne geçmek ne yazıkki tüm uyarılara rağmen mümkün olmuyor.

Yine de bizler zaman zaman çocukları korumak adına bu tür uyarıları yapmayı ve bu tür haberleri yazmayı bir vazife olarak biliyoruz.

Bakın herkesi kendi gibi bilen; sevinçlerini, mutluluklarını herkesle paylaşma isteyenlerin istemeden de olsa yaptıkları telafisi mümkün olmayan olaylara yol açıyor.

Tatil fotoğraflarının paylaşılmasının hırsızlara davetiye çıkartmak olduğunu defalarca yazıldı çizildi.
Maalesef tatilden dönünce paylaşmak yerine tatil anında paylaşılan fotoğraflar ve yer konum bildirimleri, hırsızların iştahını iyice kabartıyor.Tatil dönemlerinde meydana gelen hırsızlık vakalarındaki artışı başka nasıl izah etmek mümkün olabilir.

Öte yandan cana geleceğine mala gelsin mantığı ile hareket eden o kadar çok insan varki değil cana canı gibi bildiği, canından daha fazla kıymet verdiği çocuklarına zarar veriyor.

İşte telafisi mümkün olmayacak bir olayı Çarşı grubu şu şekilde dile getirmiş:

Hiç tanımadığınız biri size Facebook üzerinden arkadaşlık isteği gönderiyor. Bu kişiyi tanımıyorsunuz ancak hoş bir profil resmi olduğu için arkadaşlık isteğini kabul ediyorsunuz. Kızınızın okuldaki ilk günü. Kızınız yeni elbisesi içinde o kadar sevimli görünüyor ki arkadaşlarınız ve akrabalarınız da onun bu sevimli halini görsün diye kızınızın bir resmini çekip Facebook’a koyuyorsunuz. Kızınızı ilk defa okula bırakırken o kadar gurur duyuyorsunuz ki onun okuluna telefonunuzdan Facebook aracılığı ile Check-in yapıp, yer bildiriminde bulunuyor ve altına şunları yazıyorsunuz: “Kızımın ne kadar büyüdüğüne inanamıyorum. Zaman uçup gidiyor. Kızımla gurur duyuyorum!”

insan kaçakçılığı
Bu esnada, üzerinde fazla düşünmeden Facebook arkadaşı olarak eklediğiniz gizemli kişi, kızınızın sevimli elbisesi içindeki resmini cep telefonuna kaydediyor ve dünya çevresindeki yaklaşık 60 farklı yetişkin erkeğe şu notu ekleyerek onun resmini gönderiyor:
Türk kız, Yaş 6
Kahve rengi gözler, Siyah Saçlar.
35,000 Avro
Kızınızın resmini, gümüş bir tepsi içinde, bir insan kaçakçısına verdiğiniz gibi aynı zamanda onun bulunduğu yerin adresini de verdiğinizin farkında mısınız?
Kızınızı okuldan almak üzere saat 4’te okula gittiğinizde onun ortada olmadığını görüyorsunuz. Aslında, daha siz onun okuluna varmadan, kızınız çoktan 43 yaşında bir pedofile yani bir sübyancıya satılmıştı bile. Kızınız şimdi kafasına bir çuval geçirilmiş halde Güney Afrika’ya doğru yola çıkmış durumda.

Tanımadığınız insanları Facebook üzerinde arkadaş olarak eklemeyin!

Sosyal medyayı kullanırken sorumsuzca davranmayın ve sosyal medyanın zararlarının da olabileceğini hesaba katarak hareket edin!

Hayatınız ile ilgili tüm detayları Facebook başta olmak üzere sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayın!

Çocuklarınız resimlerini Facebook profil resminiz olarak kullanmayın!

© SONHABER.NL

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sonhaber.eu ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!