fbpx

Hollanda haber, Hollanda, Hollanda haberleri, Hollanda'dan haber, Hollanda, Hollanda'da haber

transferGO

evden eve nakliyat tavsiye, minibüs kiralama

Doktor, sigortadan para almak için gereksiz ameliyatlar yaptı

Fransa’da 54 hastayı sağlık açısından yeterli sebep olmamasına rağmen ameliyat eden bir doktor, açığa alındı.

Doktor, sigortadan para almak için gereksiz ameliyatlar yaptı
1.466 views
14 Nisan 2019 - 19:01

Fransa’da bir doktorun hiçbir tıbbi gerekçe olmadan onlarca hastasını ameliyat ederek sigortadan haksız kazanç elde ettiği ortaya çıktı.

Artı33’ün haberine göre Fransa’nın Isere bölgesinde meydan gelen olayda 2009’a kadar Grenoble Alpes Hastanesi, daha sonra ise Cèdres Échirolles Kıliniği’nde çalışan bir ortopedi cerrahının tıbbi yetersiz gerekçelerle birçok hastayı ameliyat ettiği ortaya çıktı.

18 ay meslekten men edildi, 35 bin Euro’yu geri ödeyecek

Olay, 2016 yılında sosyal sigortalar kurumunun şikayeti sonrası ortaya çıktı. Yapılan incelemede, 2013 ile 2014 yılları arasında doktor tarafından 54 hastanın tıbbi açıdan gerek olmadığı halde ameliyat edildiği belirlendi.

Bu durumun hastaların sağlığını tehlikeye attığı aktarıldı. Doktor 18 ay meslekten ihraç edilirken, ayrıca bu süreçte elde ettiği 35 bin Euro’luk geliri de sigortalar kurumuna geri ödemesine hükmedildi.

Hastalar itiraz etti: Bu ceza yetersiz

Ancak hastaların avukatı ise bu cezanın yetersiz olduğunu duyurdu. Müvekkillerinin 2’inin bu ameliyatlar sonrası sakat kaldığını duyuran avukat, cezanın artırılması için itirazda bulunacaklarını duyurdu.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sonhaber.eu ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!