fbpx

Hollanda haber, Hollanda haberleri, Hollanda'dan haber

mersin escort

Facebook 1.5 milyar sahte hesabı sildi

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, son 6 ayda 1.5 milyara yakın sahte hesabı sildiğini açıkladı.

Facebook 1.5 milyar sahte hesabı sildi
260 views
17 Kasım 2018 - 18:47

Bugüne kadar sahte hesapları kullanıcı sayısını artırdığı için silmeyen ve bunlarla ilgili adım atmayan Facebook’un aklı başına geldi. Firma 2018 yılının ilk 6 ayını kapsayan şeffaflık raporunda bu süre içinde 1.5 milyar sahte hesabın kapatıldığını açıkladı.

Devlet ve şirket taleplerinden kolluk güçlerinin taleplerine kadar birçok bilginin düzenli olarak yayınlandığı şeffaflık raporunda birçok veri bulunuyor. Raporun en dikkat çeken bilgisi ise Nisan – Eylül aylarında sosyal ağın 1.5 milyar sahte kullanıcı hesabını silmesi oldu. Topluluk kurallarına aykırılık gerekçesiyle silinen hesaplarla ilgili bazı bilgiler de paylaşıldı. Buna göre Facebook, bazı içerikleri de kullanıcılar şikayet etmeden sildi. Ancak sosyal ağın kendisinin rahatsız olarak sildiği içeriklerin toplam içerikler içinde sadece yüzde 14.9 olduğu da açıklandı. Yani Facebook şikayet gelmediği sürece fazla bir içerik silmiyor

Devletlerin talepleri artıyor
Raporda dikkat çeken bir başka konu ise devletlerin Facebook’tan istedikleri bilgi oranındaki artış. Önceki döneme göre devletler yüzde 26 oranında daha fazla bilgi talebinde bulundular. ABD’de ise devlet taleplerinde yüzde 30 artış yaşandı. Yani ABD’de dünya ortalamasının üzerinde bir talep durumu söz konusu.

Teknolojioku

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sonhaber.eu ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!