fbpx
Reklamı kapat
Reklamı kapat
Hollanda haber, Hollanda haberleri, sonhaber, Avrupa, Avrupa haber, fransa, belçika, almanya, son haber, son, sonhaber.eu
Hollanda haber, Hollanda haberleri, sonhaber, Avrupa, Avrupa haber, fransa, belçika, almanya, son haber, son, sonhaber.eu

Hollanda’da çalışanları işten çıkartmak kolaylaşacak

Hollanda hükümeti, işverenlerin süresiz sözleşme sunmasını daha cazip hale getirmek istiyor. Şuanda bu işverenlere cazip gelmediği için, süresiz sözleşme vermiyorlar.

A+A-

Hollanda’da çalışanları işten çıkartmak kolaylaşacak

Bakan Koolmees bugün Temsilciler Meclisine süresiz sözleşmelerde değişiklik yapılabilmesi için kanun teklifi sundu.

Örneğin, işten çıkarma hakkı kolaylaştırılacak, böylelikle işveren çalışanını daha kolay ve hızlı işden çıkartabilecek.
Aynı zamanda, esnek çalışan veya süreli sözleşmeli çalışanlarıda koruma altına alan yasa teklifi, süreli sözleşmeli çalışan ile süresiz sözleşmeli çalışanın arasındaki farkı azaltacak.

Çalışanlar işten daha kolay çıkarılabilecek, ancak çalışmaya başladıkları ilk günden itibaren kıdem tazminatı hakkını kazanacaklar, deneme süreside buna dahil olacak.
Şuandaki yasada, kıdem tazminatı hakkını kazanabilmek için iki yıllık bir iş sözleşmesi gerekmektedir.

İşveren işsizlik sigorta pirimini daha az ödeyecek
Bakan Koolmees’in sunduğu yasa teklifinde, işverenler süresiz sözleşme sunduklarında işsizlik sigorta pirimini daha az ödeyecekler.
Şuandaki yasada işverenler en fazla süreli iş sözleşmesini iki sene uzata biliyor, iki sene sonunda süresiz sözleşme vermek zorundalar. Yeni yasa teklifinde bu süre 3 seneye çıkartılacak.

© SONHABER.EU

Bakan Koolmees’in sunduğu yasa teklifini aşağıda Hollandaca yayınlıyoruz:

In de WAB zijn onder andere de volgende maatregelen opgenomen:

Aanpassing van de ketenbepaling
Werknemers krijgen na drie jaar recht op een vast contract in plaats van na twee jaar. De tussenperiode in de ketenbepaling blijft zes maanden en één dag, maar deze periode zal wel, bij cao, verkort kunnen worden tot drie maanden en een dag. Dat kan echter alleen als de aard van de werkzaamheden dit vereist.

Meteen een transitievergoeding
Werknemers zullen vanaf het begin van de aanvang van hun arbeidsovereenkomst recht hebben op de transitievergoeding. Deze regeling geldt ook voor uitzendkrachten, seizoensarbeid en bij een ontslag tijdens de proeftijd. De berekening van de transitievergoeding zal ook worden aangepast: werkgevers zullen de feitelijke duur van de arbeidsovereenkomst moeten gebruiken bij de berekening van de transitievergoeding en niet kunnen afronden op halve jaren. De hogere opbouw voor werknemers die langer dan tien jaar in dienst zijn geweest wordt afgeschaft.

Geen gehoor aan elke oproep
Een oproepkracht met een nulurencontract of een min-maxcontract is alleen verplicht gehoor te geven aan de oproep als de werkgever minimaal vier dagen van tevoren de oproep heeft gedaan (bij cao kan van deze termijn worden afgeweken). Als de werkgever de oproep intrekt binnen vier dagen voor de aanvang van de werkzaamheden, dan heeft de oproepkracht recht op loon over de periode waarvoor hij was opgeroepen. In geval van oproepcontracten moeten werkgevers ook jaarlijks een aanbod gaan doen voor een vaste arbeidsomvang. Dat aanbod moet gebaseerd zijn op een de gemiddelde arbeidsomvang van de twaalf maanden daarvoor.

Lagere WW-premie
Werkgevers gaan een lagere WW-premie betalen voor werknemers met een flexibel contract ten opzichte van werknemers met een vast contract.

Aanpassing regels payrolling
Payrollwerknemers krijgen recht op dezelfde primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden (met uitzondering van het pensioen) als werknemers die rechtstreeks bij de opdrachtgever in dienst zijn. Ook mogen de bijzondere bepalingen die gelden voor een uitzendovereenkomst (zoals een uitzendbeding) niet worden gebruikt voor payrolling.

Langere proeftijd
Een werkgever kan straks een proeftijd van maximaal vijf maanden afspreken in een arbeidsovereenkomst voor onbepaalde tijd. De werknemer mag dan niet al een tijdelijk contract bij die werkgever hebben gehad. In een tijdelijk contract van twee jaar of langer mag straks een proeftijd worden afgesproken van maximaal drie maanden. Ook dan moet het gaan om een eerste contract.

Een ontslag wordt ook mogelijk als sprake is van een optelsom van omstandigheden zoals verschillende ontslaggronden, de zogenaamde cumulatiegrond. De acht ontslaggronden blijven bestaan maar er komt een negende ontslaggrond bij waarmee de eerste acht gronden bij elkaar kunnen worden gecombineerd. Op dit moment moet de werkgever aan één van de acht gronden volledig voldoen. De werknemer kan bij een ontslag op basis van de cumulatiegrond een halve transitievergoeding extra krijgen (bovenop de reguliere transitievergoeding).

Als de Eerste en Tweede Kamer instemmen met het wetsvoorstel, dan is de verwachting dat de bovenstaande maatregelen op 1 januari 2020 in werking zullen treden. Tot 7 mei aanstaande kunnen bedrijven reageren op de inhoud van het concept wetsvoorstel.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Avrupa’da benzinde Hollanda dizelde Belçika lider Avrupa’da benzinde Hollanda dizeld...

Avrupa Birliği ülkeleri arasında en yüksek dizel yakıt Belçika'da en yüksek benzin Hollanda'da satılıyor. ...

Hollanda’da Zwarte Piet protestolarında gözaltı Hollanda’da Zwarte Piet protestola...

Hollanda'da, bazı kentlerde düzenlenen festivallerde, Aziz Nikola'nın (Sinterklaas) yardımcılarını temsili olarak canlandıran kişilerin...

Belçika, Irak’tan Askerini Geri Çekiyor Belçika, Irak’tan Askerini Geri Çe...

Belçika Milli Savunma Bakanı Sander Loones, Irak'ta bulunan askerlerini geri çekeceğini Afganistan'da askeri gücünü genişletmeyi hedefl...

Hollanda’da 3 yaş altı çocuklara stres testi yapılsın önerisi Hollanda’da 3 yaş altı çocuklara s...

Hollanda Gençlik Sağlık Merkezi (NCJ) 3 yaşın altındaki çocukların standart olarak stres testinden geçirilmesi önerisinde bulundu....

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
15 yaşındaki Türk yarışçı Can Öncü tarih yazdı 15 yaşındaki Türk yarışçı...

Moto3'te sezonun son Grand Prix'si olan Valencia GP'de boy g...

Avrupa’da benzinde Hollanda dizelde Belçika lider Avrupa’da benzinde ...

Avrupa Birliği ülkeleri arasında en yüksek dizel yakıt Belç...

Hollanda’da Zwarte Piet protestolarında gözaltı Hollanda’da Zwarte ...

Hollanda'da, bazı kentlerde düzenlenen festivallerde, Aziz N...

Hollanda’dan Samsun’a 255 akülü engelli aracı Hollanda’dan Samsun...

Samsun Canik Belediyesi ile Hollanda’da yaşayan hayırsever g...

Fransa’daki protestoda Türk göstericiler damga vurdu! Fransa’daki protestoda Tü...

Fransa’da bugün akaryakıt zammına karşı gerçekleştirilen gös...

Brezilyalı pilot 18 bin feette Müslüman oldu Brezilyalı pilot 18 bin f...

Brezilyalı yardımcı pilot Amalo, bir Müslüman pilot ile gerç...

Ahİ Evran Amsterdam’da  Anıldı Ahİ Evran Amsterdam’da A...

13. yüzyılda Anadolu'nun Türk ve İslamlaşmasında büyük katk...

Dünyada her yıl 15 milyon bebek erken doğuyor Dünyada her yıl 15 milyon...

Dünya genelinde her yıl 15 milyon bebek, normal gebelik süre...

Facebook 1.5 milyar sahte hesabı sildi Facebook 1.5 milyar sahte...

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, son 6 ayda 1.5 milyara yakı...

Pekcan: 35 yeni noktada Türk Ticaret Merkezi kuracağız Pekcan: 35 yeni noktada T...

Yurt dışında kurdukları Türkiye Ticaret Merkezleri (TTM) ile...

FOTO GALERİ