fbpx

Hollanda, haber, Hollanda haber, Hollanda haberleri, Avrupa, Avrupa haber, fransa, belçika, almanya, sonhaber.eu

mersin escort

Gurbetçinin Türkiye’de yediği trafik cezaları ne olacak?

Her yıl anavatana aracıyla giden yüzbinlerce gurbetçi, Türkiye’de yedikleri trafik cezalarının ne olacağını merak ediyor. Peki Türkiye milyonlarca TL’yi bulan bu cezaları tahsil edebiliyor mu? İşte cevabı:

Gurbetçinin Türkiye’de yediği trafik cezaları ne olacak?
121 views
05 Ağustos 2018 - 21:15

Türkiye’de son dönemde dahada sıklaştırılan trafik denetimleri, karayoluyla Türkiye’ye giden yüzbinlerce gurbetçiyi de yakından ilgilendiriyor. Anavatana araçlarıyla giden gurbetçiler, yedikleri trafik cezaları ile ilgili nasıl bir işem uygulandığını merak ediyor.

Bununla ilgili son düzenleme şubat ayında resmi gazetede yayınlanarak yasalaştı. İçişleri Bakanı, Gümrük ve Ticaret Bakanı, Maliye Bakanı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının ortaklaşa hazırladığı yeni uygulama ile trafik cezası kesilen araçlar, gümrüklerde ödeme yapmadan, giriş-çıkış yapamayacak.

Cezayı ödemeden yurt dışına çıkamayacak
Yeni uygulamaya göre Türkiye’den çıkış yapmak için sınır kapısına gelen araçlar gümrük araç tescil bölümünde işlemleri sırasında trafik cezası varsa, gümrükteki veznelere ödeme yapmadan yurt dışına çıkamayacak.

Avrupa açılan sınır kapları arasında çok tercih edilen Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Kapıkule Sınır Kapısı’nda yabancı plakalı araçların trafik cezaları tahsilatı polis ve gümrük görevlilerinin işlem yaptığı peronlarda kurulu olan vezneden yapılacak.

81 ilin Emniyet Müdürlüğü’ne yazı gönderilmişti
Emniyet Genel Müdürlüğü yetkilileri, Türkiye’de trafik cezası uygulanan yabancı plakalı araçların belirlenmesi için 81 İl Emniyet Müdürlüğü’ne yazı göndermişti. Yetkililer, bu yönde istatistik verilerin elde edileceğini belirterek, “Diğer yandan da kesilmiş trafik cezaları da sınır kapılarında tahsil edilecek” dedi.

Artı33

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!