fbpx

Hollanda haber, Hollanda, Hollanda haberleri, Hollanda'dan haber, Hollanda, Hollanda'da haber

transferGO

evden eve nakliyat tavsiye, minibüs kiralama

Hollanda Diyanet Vakfı’ndan Hollandaca açıklamalı Kuran-ı Kerim

Hollanda Diyanet Vakfı (HDV), uzun süredir yayınlamakta olduğu İslami temel kaynak eserleri serisinde, Hollandaca Kuran-ı Kerim mealinin yayınlanmasına karar verdiğini açıkladı.

Hollanda Diyanet Vakfı’ndan Hollandaca açıklamalı Kuran-ı Kerim
644 views
08 Temmuz 2019 - 21:44

Hollanda Diyanet Vakfı bu proje kapsamında, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan “Kuran-ı Kerim Meali” eserinin son baskısı esas alınarak ve mevcut Hollandaca Kuran mealleri ile mukayese edilerek, Hollandalı okuyucuların da ihtiyaçları dikkate alınarak tercüme yapacaklarını bildirdi.

Hollanda Diyanet Vakfı Araştırma Merkezi tarafından hazırlanacak olan eser, tahkik ve revizesi yapıldıktan sonra baskıya verileceği, 2020 yılının son çeyreğinde ise yayınlanacağı bildirildi.

HDV, Kuran tercümesi, bilimsel standartlara riayet edilerek, dini tercümeler uzmanı dahil olmak üzere akademik bir heyet tarafından tercüme ve redakte edileceği, eser yayınlandığında özel bir tanıtım programı vesilesiyle tanıtım yapılacağını açıkladı.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©SONHABER.EU
Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sonhaber.eu ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!