fbpx

Hollanda haber, Hollanda haberleri, sonhaber, Avrupa, Avrupa haber, fransa, belçika, almanya, son haber, son, sonhaber.eu

mersin escort

Hollanda merkezli Tur operatörü Travelbird iflas etti

Avrupa´nın en büyük online tur operatörlerinden biri olan Hollanda merkezli Travelbird firması iflas ettiğini açıkladı. Büyük çoğunluğu Hollanda’dan olan 40 bin kadar kişinin mağdur olduğu tahmin edilmekte.

Hollanda merkezli Tur operatörü Travelbird iflas etti
69 views
05 Kasım 2018 - 12:08

2010 yılında kurulan Hollandalı TravelBird girdiği mali sıkıntıyı aşmak için bir süredir aradığı mali kaynağı bulamayınca faaliyetlerini durdurdu. 2010 yılında kurulan TravelBird kurulduktan sonra hızlı bir şekilde büyüyerek 2018 yılının ilk yarısına kadar kârlı çalışıyordu.

8 yıl içinde 7 milyonun üzerinde müşteriye hizmet veren Hollandalı şirket web sitesi “Travelbirld.de“’de iflas kararını şöyle açıkladı:
“Yeni finans kaynağı bulmak için çalıştık. Ama sağlayamadık. Bu nedenle TravelBird olarak online seyahat satışlarına son vermek zorunda kaldık.

310 civarında personeli bulunan firma, hali hazırda 40 bin civarında tatil ve seyahat rezervasyonu bulunduğu belirtildi. Seyahat sigorta birimi SGR üyesi olduğu için müşterilerin mağdur olmayacağı bilgidi verildi. Ancak bunun sigorta şirketine milyon avrolara mal olması tahmin edililiyor.

SONHABER.EU

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.