fbpx

Hollanda haber, Hollanda, Hollanda haberleri, Hollanda'dan haber, Hollanda, Hollanda'da haber

transferGO

evden eve nakliyat tavsiye, minibüs kiralama

Hollanda’da Arnhem Türkiyem Camii’inde ‘Kraliyet Günü’ temalı Kermes

Hollanda’da Arnhem Türkiyem Camii’inde ‘Kraliyet Günü’ temalı Kermes
2.837 views
28 Nisan 2019 - 21:28

Haber: Mustafa Koyuncu / Arnhem

Arnhem Türkiyem Camii’nde Kraliyet Günü 27, 28 ve 29 tarihlerinde Kermes düzenlenerek Kralın doğum günü kutlanıyor.

Türkiyem Camii’nde yapılan bu kutlamalara T.C. Deventer Başkonsolosu sayın Tuna Yüce Modrak, Din Hizmetleri ateşesi Mustafa Yeşilorman, Arnhem belediye başkanı Achmed Marcouch, çevre illerin din görevlileri ve çok sayıda Türk ve Hollandalı vatandaşlarımız katıldı.

Türkiyem Camii yönetim kurulu başkanı Galip Aydemir açıklama yaptığı basın bildirisinde, “Arnhem Türkiyem Camii ikinçi kez ana teması Kraliyet Günü olan bir Kermes düzenliyor.

27 Nisan Cuma günü Türk mutfağından hazırlanmış çeşitli yemeklerle, düzenlenecek klasik Hollanda oyunlarıyla, her türlü eşyanın satıldığı pazarı ile, ve caminin içini ziyaretçilere gezdirecek olmasıyla toplumun her kesimine açık olacaktır.

Geçen yılki Kraliyet Oyunları’ndan sonra bu yıl organizasyonu büyütmeye yönetim kurulu olarak karar verdik. Geleneksel kermese turuncu bir renk katarak caminin ve önündeki meydanı süsledik.

Bu fikri bizim gençlerimiz üretti, ve gençlerimiz sayesinde Hollanda Kraliyet Günü bizim camimizi tanıtmak için güzel bir fırsat oldu.

Yönetimimiz daima yeni faaliyetler ve aktiviteler peşindedir. Mahallemiz ile dayanışma içinde olalım, camimizin ziyaretçileri ile yakın temas kurmaya devam edelim.

Kraliyet Günü esnasında Presikhaaf mahallemizde motorlu çocuk treni kermes boyunca devamlı olarak çocukları dolaştıracak.

Şenlik havasında olan aktivitelerle iç içe olacak bu trenler. Trenlerin başlangıç noktalarından birisi de Türkiyem Camimizdir.

Geleneksel kermesimiz 27, 28 ve 29 Nisan günleri devam edecek ve bütün Arnhem’de yaşayan insanları davet ediyoruz.

Türkiyem camisi yönetim kurulu olarak bu etkinliğimize herkesi ve Hollandalıları da davet ediyoruz.” dedi

Üç günlük programda Hollanda’nın gelenekleri Türk kültürüyle örtüşecektir ve birbiriyle kenetleneceklerdir.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

© SONHABER.EU

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sonhaber.eu ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!