fbpx

Hollanda haber, Hollanda haberleri, sonhaber, Avrupa, Avrupa haber, fransa, belçika, almanya, son haber, son, sonhaber.eu

mersin escort

Hollanda’da çakma PostNL uygulamasına Dikkat!

Siber suç çetesi PostNL uygulamasına benzeyen başka bir uygulama oluşturdu. Bu sahte uygulamayla banka bilgilerinizi ve şifrelerinizi ele geçiriyorlar.

Hollanda’da çakma PostNL uygulamasına Dikkat!
96 views
07 Kasım 2018 - 23:18

Siber suç çetesi PostNL uygulamasına benzeyen başka bir uygulama oluşturdu. bu sahte uygulamayı indirildiğinde çeteler, banka bilgilerinizi ve şifrelerinizi ele geçirmeye çalışıyorlar bilgilerinize ulaşında hesabınızdaki paraları başka bankaya aktarıyorlar.

600 kişi’den fazla bu sahte uygulamayı telefonuna indirdiği söylenirken, gerçekte kaç kişinin bu uygulamayı indirdiği ve ne kadar para kaybettikleri bilinmiyor.

Dolandırıcılar, insanlara SMS ve sosyal medya aracılığıyla ulaşıyorlar. Gönderdikleri mesajlarda uygulamayı nereden indirebileceklerine dair bir de link gönderiyorlar.

Uygulama sadece banka bilgilerinize ulaşmıyor telefonuza gelen sms mesajlarınızı yönlendirebiliyor veya sizin adınıza rehberinizdeki kişilere sms gönderebiliyor.

Siber Güvenlik yazılım firması Eset, sahte uygulamanın arkasında kim ve kimler olduğu hakkında hiçbir bilgilerinin olmadığını açıkladı.

© SONHABER.EU

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.