fbpx

Hollanda haber, Hollanda, Hollanda haberleri, Hollanda'dan haber, Hollanda, Hollanda'da haber

transferGO

evden eve nakliyat tavsiye, minibüs kiralama

Hollanda’dan yüzbinlerce aileye geriye dönük çocuk yardım parası

Zamanında gelire bağlı olarak yapılan çocuk yardımının zamanında yapılmadığı ve yardımın hak edilmesine rağmen ileriki yıllarda da ödenmediği tespit edildi.

Hollanda’dan yüzbinlerce aileye geriye dönük çocuk yardım parası
25.853 views
22 Şubat 2019 - 21:57

Bu nedenle Hollanda devleti 400 bin aileye çocuğa bağlı bütçe (het kindgebonden budget), diğer adıyla çocuk yardımının karşılığında bu ailelere toplam 425 milyon euro ödeme yapacak.

Yapılan açıklamada 5 sene geriye dönük olarak hak sahibi ailelere ödeme yapılacak. Tahmin edilen rakamın 375 ile 425 milyon euro arasında olduğu belirtildi.

Yaklaşık 400 bin ailenin bundan yararlanacağı tahmin edilirken, ödenecek tutarın aile başı 600 ile 1000 euro arasında olacağı öngörülmekte.

Kim Kindgebonden Budget alabilir?
Sadece Kinderbijslag hakkına sahip kişiler Kindgebonden Bütçesi alabilir ve bu miktar ebeveynlerin toplam yıllık gelirine bağlıdır. Kindgebonden Bütçesi aylık olarak ödenir. Bundan yararlanabilmek için yıllık geliriniz ve çocukların yaşı önemli rol oynuyor.

Aşağıdaki tabloda 12 yaşından küçük çocuk sayısına göre yıllık gelir üst sınırı yer alıyor. 12 yaşından büyük çocuklar için baraj seviyesi daha yüksek, yani geliriniz aşağıda yer alan rakamlardan yüksek dahi olsa alma şansınız var, bunu vergi dairesi sitesinden hesaplayabilirsiniz.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!

Communityabroad

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sonhaber.eu ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!