fbpx

Hollanda haber, Hollanda haberleri, Hollanda'dan haber

mersin escort

Laleli cami yönetimi vatandaşları uyardı: provokasyona gelmeyin

Hollanda’nın Rotterdam kentinde Perşembe günü iftar saatinde, Diyanet’e bağlı Laleli Camii önünde mangal partisi düzenleyerek, domuz çevirmeyi planlayan Göç ve İslam karşıtı PEGİDA ile ilgili cami yönetimi vatandaşın provokasyona gelmemesi yönünde uyarıda bulundu.

Laleli cami yönetimi vatandaşları uyardı: provokasyona gelmeyin
203 views
06 Haziran 2018 - 3:20

Foto: Lalelimoskee.nl

Utrecht, Arnhem, Gouda ve Den Haag belediyeleri tarafından yasaklanan cami önünde domuz etli mangal eylemine Rotterdam belediyesinden izin çıkması tepkilere neden olmuştu.

İslam karşıtı PEGİDA’nın Perşembe günü iftar saatinde Diyanet’e bağlı Laleli Camii önünde domuz etli mangal eylemi düzenleyecek olması ile ilgili Basın bildirisi yayımlayan Cami yönetimi, böyle bir eyleme izin verilmesini endişe verici olarak değerlendirirken, ” provokasyona gelmeyeceğiz ” dedi.

Cami yönetimi endişelerini belediye ve polise de bildirdiklerini belirtirken, özellikle cemaat dışından kişilerin PEGİDA’nın kışkırtıcı eylemine karşı tepki verebileceklerinden korktuklarını söyledi. Bu nedenle vatandaşların sağduyulu olup sakin kalmaları ve tahriklere karşılık verilmemesi istendi.

PEGİDA daha önce de bir çok Cami karşıtı eylemler gerçekleştirmişti. Hükümet ise Camilerin güvenliği ile ilgili bunca saldırı ve eylem olmasına rağmen hala harekete geçmekten çekiniyor.

Laleli Cami yönetimi basın açıklaması:

SONHABER.EU

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sonhaber.eu ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!