fbpx

Hollanda haber, Hollanda haberleri, Hollanda'dan haber

mersin escort

Molenwijk Türk Derneği’ne zehirli CD!

Son dönemlerde sıkça özellikle sosyal medya’da gündeme gelen ve paylaşılan zehirli CD’ler Hollanda’daki vatandaşlarımızla birlikte Türk derneklerine de yollandı.

Molenwijk Türk Derneği’ne zehirli CD!
243 views
04 Aralık 2015 - 11:54

Hollanda’nın Lahey şehrinde 30 yıllık geçmişi olan Molenwijk Türk Derneği’nede yollanan zehirli CD’ler bir anlık paniğe neden olurken dermnek yöneticileri önce polisi sonra Son Haber’i aradıklarını söyledi.

Daha önce kimsenin ciddiye almadığı, korku salmak için sosyal medyada böyle paylaşımlar yapıldığını sandıklarını söyleyen Molenwijk Türk Derneği Başkanı Hasan Toy, posta kutusunda söz konusu CD’yi gördüğünde adeta şoke olduğunu söyledi.

Hemen polise haber verdiklerini ardından da Son Haber’i aradıklarını ifade eden Hasan Toy,” Herkes gibi sosyal medyada ben de görmüştüm. Sizlerinde bilidiği gibi Paris’te yaşanan olayların ardından sosyal medyada Almanya ve Hollanda’da Türk ailelere bu CD’lerden göderildiği yazıyordu. İşin aslını sorasanız biz de pek inanmamıştık. Fakat bu sabah ( dün) posta kutumuzu açınca Almanya’dan postalanmış zarfı gördük. Zarfı açtığımızda içinden Arapça, Türkçe, İngilizce yazılı bir kitapçıkla birlikte naylon içinde bu CD çıktı. Açmadık polise haber verdik. Polis geldi, aynı CD’lerden başkalarına da geldiğini ve incelendiğini söyledi. Bu zarfları alanlar aman dikkat etsinler” dedi.

©SONHABER.EU

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sonhaber.eu ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!