Alman şirket 10 yıl içinde kafa nakli ameliyatı yapacak robotlar geliştiriyor Alman şirket 10 yıl içinde kafa nakli ameliyatı yapacak robotlar geliştiriyor

ChatGPT yapay zeka sohbet robotunun tanıtılan "GPT-4o" adlı yeni versiyonu ses, görüntü ve metin üzerinden gerçek zamanlı mantık yürütebiliyor.

Teknoloji şirketi OpenAI tarafından yapılan açıklamada, GPT-4o'nun daha doğal insan-bilgisayar etkileşimine doğru atılmış bir adım olduğu belirtildi.

Açıklamada GPT-4o’nun, önceki versiyonlarına göre daha hızlı ve dili konuşma diline daha yakın olduğu, görselleri 'okuyabildiği’ ve yüz ifadelerinden duyguları ayırt edebildiği, kullanıcılarla sesli diyaloğa girebildiği ve ayrıca 'hafızası' sayesinde daha önce verdiği yanıtları da hatırlayabildiği belirtildi.

Yenbni versiyon hem ücretsiz hem de ücretli kullanıcılar için, bilgisayarda yapılan işlemlere entegre olacak şekilde tasarlanmış durumda. OpenAI, Mac işletim sistemi için yeni bir ChatGPT masaüstü uygulamasının da kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Yeni model birkaç hafta içinde ChatGPT'de sunulacak.
©Sonhaber.eu

Fotoğraf: OpenAI

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Editör: Aslı Onuş