fbpx

Hollanda haber, Hollanda haberleri, sonhaber, Avrupa, Avrupa haber, fransa, belçika, almanya, son haber, son, sonhaber.eu

Rutte’ye ‘ kriminal ‘ diyen Wilders suç duyurusunda bulundu

Hollanda başbakanı Rutte’ye ‘ kriminal ‘ diyen ırkçı parti PVV lideri Wilders, 36 bin kişinin desteğini alarak başbakanla ilgili Hollanda halkına ayrımcılık yaptığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Rutte’ye ‘ kriminal ‘ diyen Wilders suç duyurusunda bulundu
14 views
30 Kasım 2017 - 21:43

Foto: RTL Nieuws

Wilders, yaklaşık iki hafta önce Rutte’nin Hollandalılara ayrımcılık yaptığı gerekçesiyle suş duyurusunda bulunacağını açıklamıştı. Bu konuyla ilgili özel bir websitesi kurarak vatandaşların desteğini isteyen Wilders, şu an için 36 bin kişinin desteğine ulaştıklarını ifade ederek emniyete gitti.

Atılan adımdan memnuniyet duyduğunu aktaran Wilders, ” Rutte kriminal davranışlarda bulunuyor. Hollanda’da halk bir çok sorunlarla baş etmeye çalışırken başbakanın buna duyarsız kalmasına sessiz kalamazdık. Rutte hükümeti Hollandalılara karşı haksızlık ediyor ve eşit davranmıyor. Kendi ülkesinde kendi hükümeti tarafından ayrımcılığa uğrayan halkın özellikle ekomoni, sağlık ve vergi gibi konulardan müzdarip oldukları ortada. Bu nedenle başbakanla ilgili ayrımcılık yaptığı için suç duyurusunda bulunduk ” dedi.

Wilders, emniyetin konuyla ilgili gerekenleri yapmadığı takdirde mahkemeye başvuracağını açıkladı. Başbakan Rutte ise bu konya değinmek istemediğini daha önce belirtmişti.

SONHABER.EU

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.