fbpx

Hollanda haber, Hollanda haberleri, sonhaber, Avrupa, Avrupa haber, fransa, belçika, almanya, son haber, son, sonhaber.eu

Türk vatandaşı olmak isteyen yabancılara kolaylık

Türkiye’de yabancıların artık vatandaşlık alabilmesi için 250 bin dolarlık taşınmaz alacaklarını taahhüt etmesi yeterli olacak.

Türk vatandaşı olmak isteyen yabancılara kolaylık
480 views
07 Aralık 2018 - 9:08

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 6 Aralık’ta imzaladığı ve Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmeliğe göre yabancıların Türk vatandaşlığı alabilmesi artık gayrimenkul satın alacağına dair noter tasdikli bir taahhüt imzalaması yeterli olacak.

Yabancıların ayrıca sözleşmeyi 3 yıl boyunca devretmeyeceğini de taahhüt etmesi gerekecek.

Erdoğan geçtiğimiz eylül ayında imzaladığı yönetmelikle Türk vatandaşlığına hak kazanmak için sahip olunması gereken taşınmaz değerini 1 milyon dolardan 250 bin dolara indirmişti. Bugün yayınlanan yönetmelik sayesinde hak genişletilerek, henüz taşınmaz sahibi olmayan ama satın almayı taahhüt eden kişiler de kapsama alınmış oldu.

İnşaat şirketinin vatandaşlık reklamı tartışma yarattı
Bir inşaat şirketi tarafından yayınlandığı iddia edilen bir reklamda “Bu ev Türk pasaportu ile birlikte geliyor!” ifadelerine yer verilmesi tartışmalara yol açtı.

Sosyal medyada paylaşılan reklamlar, kullanıcılar tarafından tepki topladı.

Türkiye haricinde birçok ülkede de yabancı yatırımcıları çekebilmek isteyen ülkeler, belli miktarda yatırım karşılığında vatandaşlık alma hakkı sunuyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.