fbpx
Reklamı kapat
Reklamı kapat
Hollanda haber, Hollanda haberleri, Son dakika Hollanda, Gurbetci, Avrupa,
Hollanda haber, Hollanda haberleri, Son dakika Hollanda, Gurbetci, Avrupa,

HKV basın mensuplarını ödüllendirecek

Hollanda’nın köklü ve geniş tabanlı vakıfları arasında yer alan Hollanda Kayserililer Vakfı ( HKV ) bir süredir üzerinde çalıştıkları proje için düğmeye bastı.

A+A-

HKV basın mensuplarını  ödüllendirecek

Fotoğraflar için buraya tıklayınız

Dün Hollanda’nın Vlaardingen ketinde bir Türk işletmeciye ait Mellowship Restoranda basın mensupları ile bir araya gelen HKV yönetim kurulu projeleri ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

HKV Başkanı Hasan Tekten bir süredir üzerinde düşündükleri proje hakkında verdiği bilgilerde, “ Biz malumunuz olduğu üzere hemşeri vakfıyız. Diğer Hemşeri dernekleri gibi biz de birlik beraberlik günleri, eğlence, kahvaltılar, iftarlar düzenliyoruz. Fakat bir farkımız olsun, farklı / kalıcı projeler üretelim ve hayata geçirelim istiyoruz. Bunların başında bizim her zaman yanımızda olan, çalışmalarımıza destek veren, yıllardır gece gündüz demeden haber peşinde koşan siz gazeteci ağabeylerimizi, kardeşlerimizi HKV Basın Ödülü ile ödüllendirmek, bunu geleneksel hale getirmekle başlayalım istedik. Nasıl olacağı ya da olması gerektiği konularında sizlerin fikirlerine baş vurmak için bir araya gelmiş bulunuyoruz” dedi.

Daha sonra HKV Sekreteri Mehmet Safranti söz alarak, alarak proje hakkında bilgi verdi. Amacın, kriterlerin vb konularda başlıklar halinde tek tek açıklayan Safranti, katılan gazetecilerin fikirlerini aldı.

Son Haber adına katılan Yavuz Nufel, “ Vakıf olarak kriterleri sizin belirlemeniz gerekir. Olurya sizden sonra bir başka dernek vakıf da aynı şekilde ödül vermek isteyebilir ve ben sizin bu projenizin örnek olacağına inanıyorum. Jüri tamamen sizin yönetiminizden olmalı, adaylar sizler tarafından belirlenmeli ve seçilmeli. Ödül vereceğiniz kişi veya kişilerin ödül törenine kadar haberi olmamalı. Ödül Töreni için mezbelelik mekanlar değil, güzel törene layık mekanlar seçilmeli. Ödül törenine yine sizin Türkiye’den davet edeceğiniz, sizin kriterlerinize uyan bir gazeteci büyüğümüz davet edilmeli. Kısaca ilk okullar bile yılın sunucusu, sanatçısı gibi seçmeler yapıyor. Sizin yapacağınız da arkadaşımız Adil Akaltun’un dediği gibi Biz gazetecilerin değil sizin kriterlerinize göre seçim ve ödüllendirme olmalı. “ şeklinde konuştu.

Öneriler ve düşünceleri bir bir not eden Sekreter Mehmet Safranti, toplantının amacına ulaştığını belirterek, katılımcılara teşekkür etti. Bir teşekkür konuşması ile toplantıyı noktalayan Hasan Tekten, “ Hepinize geldiğiniz için teşekkür ederken, ben üzerinde hassasiyetle durduğum bir konuyu da söylemeden geçemeyeceğim. Bu proje ile aynı zamanda eline fotoğraf makinesi alan ve ben gazeteciyim, diyerek katıldığı toplantılarda ayrıcalık isteyen kişileri aramızda görmeyeceğiz” dedi.

Dile getirilen fikirler arasında öne çıkan ve kayda değer olanı ise, sadece Hollanda’da emek veren ve Türkçe yayınlarda çalışan basın mensupları değil, Türk kökenli olup Hollanda medyasında çalışanlarında değerlendirmeye ve kategorilerden birine alınması, İki ülke arasında düşmanlık tohumları saçan değil, iki ülkenin dostluğu için çaba sarf eden Hollandalı gazeteci, köşe yazarı , televizyoncularında ödüllendirilmesi istendi.

© SONHABER.EU

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Öğretmenini tehdit eden öğrenci gözaltında Öğretmenini tehdit eden öğrenci gözaltın...

Kimliği hakkında bilgi paylaşılmayan 16 yaşındaki şüphelinin "silahla tehdit" suçundan hakkında soruşturma başlatıldığı belirtildi. ...

Avrupa 30. Kur’an-ı Kerim Tilaveti Yarışması Yapıldı Avrupa 30. Kur’an-ı Kerim Tilaveti...

İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) İrşad Başkanlığının düzenlediği "Avrupa Kur'an-ı Kerim Tilaveti Yarışması" bu yıl Almanya'nın Hannover...

TOV’dan Muhteşem Kutlama TOV’dan Muhteşem Kutlama

Arnhem Türk İşverenler Derneği TOV kuruluşunun 12,5 yılını şehir merkezinde bulunan Eusebiuskerk’te muhteşem tören ile kutladı....

Kayıp Malezya uçağı  dizi oluyor Kayıp Malezya uçağı dizi oluyor

Yaklaşık 4 yıl önce taşıdığı 239 kişiyle birlikte kaybolan Malezya Havayolları’na ait MH370 sefer sayılı yolcu uçağının başından geçenl...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
‘Kaşıkçı’nın ölümüyle ilgili detayları salı günü açıklayacağım’ ‘Kaşıkçı’nın ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişk...

Suudi Arabistan: ‘Kaşıkçı olayı bir hataydı ve sapkınlıktı’ Suudi Arabistan: ‘K...

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr, “Kaşıkçı ol...

Irkçı yolcu uçağı birbirine kattı! Irkçı yolcu uçağı birbiri...

Irkçı bir yolcu, siyahi kadınla yan yana uçmayacağını söyley...

Öğretmenini tehdit eden öğrenci gözaltında Öğretmenini tehdit eden ö...

Kimliği hakkında bilgi paylaşılmayan 16 yaşındaki şüphelinin...

Hollanda’da gazi torunu Türk’e kahramanlık ödülü Hollanda’da gazi torunu T...

Hollandalı komşularını yangından kurtaran, dedeleri Çanakkal...

Avrupa 30. Kur’an-ı Kerim Tilaveti Yarışması Yapıldı Avrupa 30. Kur’an-ı...

İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) İrşad Başkanlığının düzenle...

TOV’dan Muhteşem Kutlama TOV’dan Muhteşem Ku...

Arnhem Türk İşverenler Derneği TOV kuruluşunun 12,5 yılını ş...

İngiltere’de 700 bin kişi sokaklara indi İngiltere’de 700 bi...

İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen yürüyüşte toplan...

Kayıp Malezya uçağı  dizi oluyor Kayıp Malezya uçağı dizi...

Yaklaşık 4 yıl önce taşıdığı 239 kişiyle birlikte kaybolan M...

‘İğrenç görünüyorsun, başındaki lanet şeyi çıkar’ ‘İğrenç görünüyorsu...

Eczanelerde çalışan başörtülü Müslüman kadınlara karşı ırkçı...