fbpx

Hollanda haber, Hollanda haberleri, sonhaber, Avrupa, Avrupa haber, fransa, belçika, almanya, son haber, son, sonhaber.eu

mersin escort

Yeni mobeseler ile araçta telefon kullanma tespit edilecek

Hollanda’da polisin yeni bir mobese üzerinde çalıştığı ve bu uygulama ile sürücülerin araçta telefon kullanıp kullanmadığını tespit edeceği belirtildi.

Yeni mobeseler ile araçta telefon kullanma tespit edilecek
31 views
14 Mart 2018 - 22:13

Polis memurları şu anki uygulamaya göre kendi tahminleri üzerine sürücülerin araç kullandığı sırada telefonu ile meşgul olup olmadığını tespit etmeye çalışıyor. Bu durumda bazen haksız cezalara neden olabiliyor ve aynı zamanda trafikte güvenliği sağlamak için yeterli bir uygulama olmadığından yeni bir mobese sistemi ile sürücülerin net görüntüleri alınarak telefon kullandığı tespit edildiği taktirde ceza makbuzlarının adreslerine gönderileceği bildirildi.

Son yıllarda Hollanda’da yaşanan trafik kazalarının çoğunluğu araçta telefon kullanılmasından kaynaklanıyor. Bununla mücadele edebilmek için yeni mobeseler ile sürücüleri tespit etmenin daha kolay ve kesin olacağından trafik kazalarının da önüne geçilmesinde etkili olması bekleniyor.

Savcılığın uygulamanın hukuk çerçevesinde uygun olup olmadığını araştırdığı ve yeni mobesenin yüksek kalitede kesin bilgiler elde edebilecek bir sistem olması gerektiğini belirttiği açıklandı.

Yeni uygulamanın tam olarak ne zaman hayata geçirileceği henüz bilinmiyor.

SONHABER.EU

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.